Opłaty

Wszelkie koszty, jakie poniesiesz w związku z zawarciem umowy pożyczki są jasno wskazane jeszcze przed zawarciem umowy na podstawie reprezentatywnego przykładu i ustalone zgodnie z przepisami polskiego prawa, w szczególności z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz.U. Nr 16 poz. 93 z poz.zm.) oraz ustawą z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. Nr 126 poz. 715 z poz.zm.).

Dodatkowe koszty, związane z zawarciem umowy o pożyczkę mogą być naliczone wyłącznie w momencie braku terminowej spłaty udzielonej pożyczki.

CAŁKOWITY KOSZT POŻYCZKI

Całkowity koszt pożyczki są to wszelkie koszty, które poniesiesz w związku z umową pożyczki, w szczególności:

  • odsetki, opłaty, prowizje, podatki i marże jeżeli są znane Pożyczkodawcy, oraz
  • koszty usług dodatkowych w przypadku gdy ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania pożyczki (np. koszty ubezpieczenia).

Jeszcze przed zawarciem umowy o pożyczkę Pożyczkodawca ma obowiązek dokładnego i wyczerpującego wskazania Ci całkowitego kosztu pożyczki.

CAŁKOWITA KWOTA POŻYCZKI

Całkowita kwota pożyczki jest to suma wszystkich środków pieniężnych, które Pożyczkodawca wskaże Ci w umowie o pożyczkę.

CAŁKOWITA KWOTA DO ZAPŁATY

Całkowita kwota do zapłaty jest to suma całkowitego kosztu pożyczki i całkowitej kwoty pożyczki.

RRSO czyli RZECZYWISTA ROCZNA STOPA OPROCENTOWANIA

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest to określony procentowo całkowity koszt pożyczki uwzględniający wszystkie koszty (odsetki, prowizje i inne opłaty), które będziesz zobowiązany zapłacić. Wskaźnik RRSO jest wyrażony w skali jednego roku i jest określony wg wytycznych wskazanych w ustawie z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. Nr 126 poz. 715 z poz.zm.).

KOSZTY ODSTAPIENIA OD UMOWY I WCZEŚNIEJSZEJ SPŁATY POŻYCZKI

Jeśli po otrzymaniu pożyczki uznasz, że pieniądze jednak nie są Ci potrzebne, masz prawo do odstąpienia od umowy pożyczki bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia, wypełniając i przesyłając na adres wskazany przez Pożyczkodawcę oświadczenie wg wzoru dostarczonego przez Pożyczkodawcę i zwracając pożyczoną kwotę zgodnie z regulaminem Pożyczkodawcy.

Jeśli będziesz chciał spłacić część bądź całość pożyczki wcześniej, niż zostało to określone w umowie o pożyczkę - możesz to zrobić. W przypadku spłaty całej pożyczki, całkowity jej koszt ulega obniżeniu o koszty dotyczące okresu, o który skrócono udostępnienie Ci pożyczki, nawet gdybyś poniósł je przed Twoją spłatą. W przypadku spłaty części pożyczki, koszt pożyczki ulega stosunkowemu zmniejszeniu odpowiednio do wysokości spłaty.

PRZEDŁUŻENIE OKRESU SPŁATY POŻYCZKI

Przedłużenie okresu spłaty pożyczki w większości przypadków zależne jest od Twojej decyzji. Wiąże się ono z poniesieniem dodatkowej opłaty, której wysokość jest różna, w zależności od Pożyczkodawcy. Informację o wysokości tej opłaty otrzymasz jeszcze przed zawarciem umowy o pożyczkę. Radzimy, abyś zawsze przed zawarciem umowy pożyczki, zapoznał się dokładnie z zasadami ewentualnego przedłużania terminu jej spłaty.

Okres przesunięcia terminu spłaty jest różny i waha się od 5 do 60 dni, w zależności od Pożyczkodawcy.

NIESPŁACENIE POŻYCZKI

Musisz pamiętać, że w przypadku braku spłaty swoich zobowiązań wynikających z zawarcia umowy o pożyczkę, Pożyczkodawcy będą prowadzić czynności upominawcze i windykacyjne, których kosztami zostaniesz obciążony. W przypadku dochodzenia należności przez Pożyczkodawcę w postępowaniu sądowym, możesz zostać również obciążony jego kosztami. Za każdy dzień opóźnienia w spłacie pożyczki zostaną także naliczone odsetki.

Pożycz nawet do 1500 zł

  • szybki wniosek
  • gotówka w ciągu godziny
  • zero formalności
  • stuprocentowa poufność danych
  • gwarantowane bezpieczeństwo przekazywanych informacji

Menu

  • Szeroka
    baza ofert

  • Dogodne
    warunki

  • Gwarantowane
    bezpieczeństwo